Linjasaneerauksen infopaketti

Ohessa yhtiön tulevan putkiremontin asukasillassa 23.1.2018 käyty materiaali infopaketin muodossa sekä vastaukset asukasillassa jätettyihin kysymyksiin.

Huoneistokohtaisesta aikataulusta on nähtävissä kunkin huoneiston remontin alkamis- ja päättymispäivät sekä muita tärkeitä päivämääriä, jotka on hyvä merkitä itselle ylös. Asukasillan infopaketissa on selitetty aikataulun kaikki sarakkeet tarkemmin auki. Aikatauluun on päivitetty talon 2 C- ja D-portaan huoneistojen materiaalivalintojen sekä aloituskäynnin päivämäärä 21.12.2018, sillä se oli virheellisesti merkitty Joulupäiväksi asukasillassa jaetussa versiossa. Muutoin aikataulu on sama, kuin asukasillassa jaettu.

Urakoitsija tulee vielä postittamaan infopaketin materiaalin kaikille osakkaille.


pdf
Linjasaneerauksen infopaketti


Peab Oy




PEAB Yhteystiedot




Työnjohto on työmaalla paikalla ja puhelimella tavoitettavissa arkisin klo 7.00 - 15.30. Yhteydenotot työajan ulkopuolella vain hätätapauksissa. Peabin asiakaspalvelun sähköpostiosoite on putkiremontit@peab.fi.


Työpäällikkö
Juho Vainikka
Peab Oy
040 6876 162
juho.vainikka@peab.fi

Työnjohtaja
Ville Rantakokko
Peab Oy
0403573900
ville.rantakokko@peab.fi

Työmaainsinööri
Petra Palonen
Peab Oy
0407437114
petra.palonen@peab.fi

Osakasmuutosvastaava
Heidi Viiman
Peab Oy
040 5286 800
heidi.viiman@peab.fi

Osakasmuutosvastaava
Lotte-Mari Kiurunen
Peab Oy
040 7588 900
lotte-mari.kiurunen@peab.fi

Tiedotus/ Projektiassistentti
Sara Saarinen
Peab Oy
040 6300 900
sara.saarinen@peab.fi


Kylpyhuoneiden alustavat arkkitehtisuunnitelmat.

Yhtiön sisäinen aikajärjestys huoneistokohtaisesti selviää urakkaneuvotteluissa syksyllä 2016.

Arkkitehtikuvat - alustavat

Asukasinfotilaisuus 10.2.2016, esitetty tiedotusmateriaali.

Asbesti- ja haitta-ainekartoitus

Ladataksesi tiedostot klikkaa linkkiä. Tiedostot ovat isoja joten niiden näkyminen kestää nettiyhteyden nopeudesta riippuen 1 - 30 sekunttia. Mikäli haluat tallentaa tiedoston tai tulostaa sen - paina hiiren oikeanpuoleista nappia avautuneen dokumentin päällä ja valitse pikavalikosta joko "Tallenna nimellä..." tai "Tulosta..."